ÜRÜN SEVKİYATI VE TESLİMATI

Satın alınan ürünün banka onayı alındıktan sonra aynı gün içerisinde ilgili ürün kargo ya da teslimat programına alınacaktır. Hazır ise en geç 24 saat içerisinde kargolanacaktır. Ürünlerin teslimat koşulları (hazır olup olmadıkları-kaç günde hazır olacakları) ürünlerin sayfasında yazmaktadır. Lütfen kontrol ediniz.

Teslim anında tüketici tarafından hasarlı ve/veya bozuk olduğu belirtilmeyen ürünlerin, tüketiciye tam ve eksiksiz olarak teslim edildiği kabul edilir. Tüketici tarafından tam ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilen üründe, sonradan oluşabilecek hasar ve/veya bozulmalardan ötürü ASTROART LTD. ŞTİ’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

ÜRÜN İADE

Satın aldığınız ürünlerle ilgili iade talepleriniz, siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek amacıyla 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak belirlenmiş "Ürün İade ve Ürün Değişim Prosedürü" çerçevesinde değerlendirilmektedir.

 Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı'da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Astroart Ltd. Şti'nin Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. 

 

İade edilmek istenen ürünler, ürün faturası, kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez. Ürünün ve varsa orijinal ambalajının açılmış olması durumunda da iadesi yapılmayacaktır.

 

Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılması akabinde 10 iş günü içinde ödeme tutarınız havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, iade işlemi alışveriş yapılan kredi kartınıza gerçekleştirilecektir. Ancak bu durumda ödemenin size iadesi kredi kartının ait olduğu bankanın inisiyatifinde olup, bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

İadesi istenen ürün, niteliği gereği iadesi mümkün olmayan bir ürün ise, bu halde ürün iadesi yapılmayacaktır. Kargo ile iadelerde kargo bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir. İadesi uygun olmayan ürünlerin tekrar müşteriye gönderiminde de kargo bedeli müşteriye ait olacaktır.

 

ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ

Değişimi talep edilen ürünler, kullanılmadan, tahrip edilmeden ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, değişim sebebi belirtilerek değiştirilebilir. Ürün değişikliğinin yapılabilmesi için, ürüne ait faturanın yahut firma tarafından o ürün için verilmiş ürün değiştirme kartının ibrazı gereklidir.

 Değişimi istenen ürünler, ürün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün değişimi yapılamaz.

 Kargo ile değişimlerde kargo bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir.

 

ONLINE OLARAK SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİ

Satın alınan ürün siparişiniz henüz kargoya verilmemiş ise, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için siparişinizin "kargoya verildi" bilgisi e-posta ile tarafınıza bildirilmeden önce iptal etmek istediğiniz sipariş veya ürün hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

 Online olarak sipariş iptal etme işleminiz siparişiniz kargoya verildi ise yapılamamaktadır.

Eğer siparişinizde bir ya da birkaç ürünün iptalini talep ediyorsanız kalem iptali için [email protected] adresine mail atarak talebinizi bize iletebilirsiniz. Online ürün sipariş iptalleri tarafımızca en kısa sürede yapılacak ve bedel iadesi ile ilgili işlem süreci bilgilendirmesi mail yoluyla size aktarılacaktır.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR