Astroloji ve Bilim
Astroloji ve Bilim
Astroloji ve Bilim

Astroloji ve Bilim (Kit-48)

Fiyat : ₺380,00
KDV Dahil : ₺380,00
Toplam Stok Adedi : 342
₺126,67 'den başlayan taksitlerle

 

ASTROLOJİ VE BİLİM

Astroloji bir bilim midir?

Astrolojik tespitlerin ve öngörülerin bilimsel bir da­yanağı mevcut mudur?

Astrolojiyi doğrulamak ya da yanlışlamak için ista­tistik çalışmaları gerçekleştirilmiş midir? Bu çalış­maların, astrolojinin lehine veya aleyhine, sonuçları neler olmuştur?

Belki de astroloji ne bir bilimdir, ne de bilimseldir; bambaşka bir zeminde uygulanan, bilimin mevcut yöntemleri ile ne doğrulanabilecek ne de yanlışla­nabilecek bir çalışmadır.

Robert Currey ve Öner Döşer, böylesi sorulara ya­nıtlar sunmak için bu kitabı kaleme aldılar.

Robert Currey, astroloji ve bilim arasındaki ilişkileri ve farkları iyi etüt etmiş, kendini astrolojinin istatis­tiksel verilerle test edilmesine adamış, astrolojinin lehinde ve aleyhinde yazılmış olan tüm kitap ve ma­kaleleri incelemiş bir astrolog olarak, tüm bu çalış­malarının ürünleri olan makaleleriyle bu kitapta yer alıyor. Astroloji ve bilim arasındaki ilişkiyi özellikle istatistik çalışmalar üzerinden ele alan Currey, yapı­lan bazı testlerdeki bilinçli veya bilinçsiz hataları da gözler önüne seriyor.

Öner Döşer, bu kitapta astrolojinin bilimle olan iliş­kisini tarihsel açıdan inceliyor. Bilimsel keşiflerin ve gelişmelerin, astrolojinin daha doğru anlaşılmasın­da ne denli önemli olduğunu anlatmaya, gösterme­ye çalışıyor. Güneş aktivitelerinin gezegenlerle olan ilişkisi, Dünya manyetik alanına etkisi, dolayısıyla ekonomiden politikaya, kültürden, sanata, sağlığa yansıması üzerine yıllardır yaptığı çalışmaların so­nuçlarını sergiliyor. Öner Döşer, ayrıca, astrolojiye farklı açılardan yöneltilen birçok eleştiriye karşı kapsamlı ve objektif yanıtlar da sunuyor.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR