MİSTİK ASTROLOJİ
MİSTİK ASTROLOJİ

MİSTİK ASTROLOJİ (kit-10)

Fiyat : ₺400,00
Toplam Stok Adedi : 86
₺133,33 'den başlayan taksitlerle

MİSTİK ASTROLOJİ

 

Öner Döşer

“Tarih boyunca kozmoloji ve astroloji birbiriyle iç içe geçmiştir. Bu kitapta İslami kozmolojiden, el-Kindi, İhvan-ı Safa, el-Biruni, İbn Sina, İbn Arabi, Erzurumlu İbrahim Hakkı gibi değerli alimlerin kozmoloji anlayışından bahsedeceğim.

Metafiziğin astrolojiyle iç içe geçtiği zamanlardan, bu bağlamda A’nın bilgilerinden yola çıkacağım, Muhiddin İbn Arabi’ye kadar uzanacağım. Sühreverdi ve İbn Sina’nın Melek Bilimine, bunlarla bağlantılı olarak gezegensel kürelere yer vereceğim.

Kadim astrologlara göre gezegenlerin etkilerini, niteliklerini ve onların yaratılıştaki rollerini, ilişkilendirildikleri günleri, esmaları, melekleri, peygamberleri anlatacağım.

Allah-ü Teala’nın kendisine hitaben “Sen olmasaydın felekleri yaratmazdım” dediği Hazreti Muhammed’in miracından yola çıkarak, yine İbn Arabi ve Abdül Kerim Cili gibi sufilerin miraçlarına dayanarak, feleklerdeki ziyaretlerin arka planındaki astrolojik sembolizmi anlatmaya çalışacağım.

Antik Yunan ve diğer kültür ve inançlarda yer alan Guardian Daemon (Koruyucu Ruhaniyet) kavramını irdeleyeceğim.

Ayrıca ‘göksel ikiz’ olarak tanımlayabileceğimiz ruhani varlığın eski kaynaklarda belirtilen şekliyle doğum haritasında nasıl saptandığını, onu tanımak ve bilmek için hangi türde ritüeller yapıldığını, bütün ile kurulan tinsel birliğe ulaşmak ve ruhsal aydınlanma için bu bilginin nasıl kullanıldığını ‘tam doğa’, ‘aydınlanmış üstbenlik’ ve ‘aydınlanmamış altbenlik’ kavramlarına da yer vererek ele alacağım. Kitabın en can alıcı bölümü de sanırım bu olacak.”

– Öner Döşer

KÜNYE

Kitap Adı: Mistik Astroloji

Yazar: Öner Döşer

Yayımcı: AstroArt Astroloji Okulu Yayınları

Basım Tarihi: Kasım 2019 (1. Baskı)

Baskı Adedi: 1000 Adet

Kitap Boyutları: 16,5 x 21 cm.

Kağıt: 70 gr. Enzo

Cilt: Ciltsiz

Kapak: 300 gr. mat kuşe

 

 

ISBN: 978-605-68734-7-8

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR