SORU ASTROLOJİSİ
SORU ASTROLOJİSİ

SORU ASTROLOJİSİ (kit-14)

Fiyat : ₺500,00
Toplam Stok Adedi : 81
₺125,00 'den başlayan taksitlerle

Bu kitabın hikayesi

 

8-11 Ekim tarihleri arasında Romanya Astroloji Derneği’nin 10. Yıl etkinliklerinin konuşmacı konukları olarak bulunduğumuz Romanya’nın başkenti Bükreş’te bir araya gelmiş olan değerli meslektaşlarım Deborah Houlding (İngiltere), Dr. Benjamin Dykes Amerika), Maurice Charvet (Fransa) ve bendeniz, hem etkinlik süresince çok verimli workshoplar düzenlemiş, hem de Romen meslektaşlarımızla birlikte keyifli dört gün geçirmiştik. Bükreş’in en eski ve antik otellerinden biri olan Cizmigiu otelin zemin katındaki restoranında, o vakitler henüz tamamlamaya uğraştığımız “Karma Kader Özgür İrade ve Astroloji” kitabı üzerine konuşuyorduk. Soru Astrolojisi ve Seçim Astrolojisi alanlarındaki becerisini uluslararası camiada kanıtlamış değerli meslektaşım Deborah Houlding’e onunla bir kitap daha yapmak istediğimi söyledim. Bunun üzerine Deborah bana “Mountain Astrologer” dergisinde Horary üzerine yayımlanmış olan yazı dizisini kitap haline getirmenin iyi bir fikir olabileceğini söyledi. Bu fikri benimsemiştim, çünkü ülkemizde bu alanda hazırlanmış iyi bir Türkçe kaynağa ihtiyaç vardı. Etkinlik sonrasında İstanbul’a geri döndüğümde, Deborah’ın hazırladığı yazı dizisini detaylı bir biçimde inceledim. Horary alanında kendini geliştirmeye niyet etmiş astroloji öğrencilerine ışık tutabilecek harika bir yazı dizisiydi!

 

Deborah’ın hazırladığı yazı dizisi harikaydı, çok güzeldi ama bu alana aşina olmayan ya da sağlam bir temele sahip olmayan kişiler anlamakta zorlanabilirdi. Hazırlayacağımız kitabın daha rahat anlaşılmasını sağlayacak bazı bölümler ilave edilmesi ve soruların pratik çözümleri konusunda bazı tavsiyeler hazırlanması iyi olurdu. Uzun yıllardır bu alanda eğitim veren biri olarak, yapılması gereken bu ilavelerin neler olması gerektiğini çok iyi biliyordum. Çünkü ülkemizdeki öğrenci profilini iyi tanıyordum ve bu öğrencilerin ihtiyaç duydukları şeylerin farkındaydım. Yaklaşık on yıl önce hazırladığım ve okuldaki Horary derslerinde kullandığımız notların bir kitapta toplanmasının da zamanı gelmişti!

 

Aralık ayı sonlarında Deborah’a bir mail yazdım. Yazı dizisini çok beğendiğimi ve bir kitapta toplayarak yayımlamak istediğimi söyledim. Bu bilgilerin astroloji öğrencilerinin gelişiminde çok faydası olacağını, ama bazı temel bilgilerin, pratik çözümler üretme yönünde tavsiyelerin, soru örneklerinin ilave edilmesinin çok daha zengin bir kaynak ortaya çıkabileceğini, son on yıldır oluşturduğum ders notlarımı ve soru harita örneklerini ilave ederek çok daha kapsamlı bir kaynak eser ortaya çıkarabileceğimizi söyledim. Deborah bunu memnuniyetle karşıladı ve yazı dizisinin dosyalarını gönderdi ve iş bölümü yaparak Türkçe çevirisine başladık. Bir taraftan ben de kendi bölümlerimi hazırlamaya giriştim. Zaten ders notlarımda pek çok şey hazırdı. Bunları düzenlemek, ilaveler yapmak, pratik tavsiyeler verdiğim bir bölüm hazırlamak çok fazla zamanımı almadı. Hızlı ve yoğun tempoda çalışmaya alışık olduğumdan, yaklaşık bir ay içerisinde hepsini tamamladım.

 

Deborah’ın makalelerini çevirmek hiç de kolay bir iş değildi.  Astroloji Okulu değerli mezunlarından Melek Güliz Kına, Sibel Oltulu ve Sibel Kargın, bu kitabın Mart ayında düzenleyeceğimiz 4. Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğinde hazır olması için olağanüstü gayret gösterdiler ve çeviriyi tamamladılar. Astroloji Okulu değerli eğitmenlerinden Mustafa Konur, kitabın düzenlenmesi, iç tasarımı, kapak tasarımı için büyük çaba sarf etti. Tüm bu gayretler, bence bu alanda kazandırılmış çok önemli bir kaynak olan bu kitabın değerli okura hızlı bir şekilde ulaşmasını sağladı. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma gönül dolusu teşekkür ediyorum.

 

Soru Astrolojisi alanında bir duayen olarak kabul görmüş değerli meslektaşım ve arkadaşım Deborah Houlding, her zaman olduğu gibi yine harika bir çalışma ortaya çıkarmış. Tüm emekleri için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için o, Horary’nin Kraliçesi!

 

Astroloji öğrenmeye kendini adamış değerli öğrencinin başucu kitabı olacağını düşündüğüm bu eser, tüm astroloji camiasına armağanımız olsun!

 

Sevgi, ışık ve umutla!

 

Öner DÖŞER

 

7 Mart 2015

 

 

 

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR